• +48 880 623 143
  • domkiustka@wp.pl
Złote Piaski Domki Ustka

Ustka - pachnie wakacjami, morzem, plażą i sosnowym lasem

Ustka - idealne miejsce na odpoczynek i relaks. Najchętniej i najczęściej odwiedzany przez turystów kurort środkowego wybrzeża. Przyciąga ich szeroka, piaszczysta plaża, lasy oraz tętniące życiem promenada i molo.

Ustka leży w sąsiedztwie obszarów chronionego krajobrazu i dwóch rezerwatów przyrody; droga do Słowińskiego Parku Narodowego liczy kilkanaście kilometrów. Status uzdrowiska Ustka uzyskała właśnie za sprawą obfitości sosnowych lasów w okolicy oraz położenia nad Bałtykiem, powietrza bogatego w jod, a także złóż borowiny i źródeł solanki.

Wczasy w Ustce - okoliczne atrakcje

Latarnia Morska

Składa się z murowanego budynku wykorzystywanego jako stacja pilotów oraz przylegającej do niego ośmiokątnej wieży – latarni. Zabudowania przetrwały do XXI wieku bez większych zmian.

Promenada nadmorska

Promenada ciągnie się wzdłuż morza aż do najstarszej dzielnicy willowej, kończąc się na nadmorskim parku. Długie spacery tętniącą życiem promenadą to idealny pomysł na spędzenie wieczoru.

Słowiński Park Narodowy

Na Park składają się przymorskie jeziora, bagna, łąki, torfowiska, bory i lasy, a przede wszystkim wydmowy pas mierzei z ruchomymi wydmami, będącymi unikalną atrakcją turystyczną.

Szlaki rowerowe

Ustka jest przyjazna rowerzystom, którzy podróżując odkryją wiele atrakcji niedostępnych dla zmotoryzowanych gości. Okolica słynie z wielu atrakcyjnych szlaków rowerowych.

Dolina Charlotty

W dolinie Charlotty odbywają się cyklicznie koncerty Legend Rocka, kabarety i wiele innych imprez w niezwykłej atmosferze, która pozwala cieszyć się muzyką w wyjątkowy sposób.

Park linowy

Położony w pięknym lesie, park linowy stanowi wyzwanie dla młodszych i starszych, oferując 60 różnych atrakcji. Dostarczy pociechom i ich rodzicom wiele emocji.

Bunkry

Bunkry Blüchera to cztery działobitnie, jedno działo prowadzące 105 mm połączone tunelem z centrum dowodzenia, trzy mniejsze. Teren ogólnie dostępny, podziemia tylko z przewodnikiem.

Muzea

Aby odsapnąć od codziennego wypoczynku, można udać się na podróż w czasie, zwiedzając okoliczne muzea, m.in. Muzeum chleba, Muzeum Ziemi Usteckiej czy Mini muzeum morskie.

Most w porcie

Ruchoma kładka łączy stronę wschodnią oraz zachodnią Ustki. Dzięki niej łatwo i szybko można dostać się na drugą plażę. Kładką przejść można o każdej pełnej godzinie między 10.00 a 18.00.
© Domki Ustka. Wykonanie: Strony internetowe SłupskStrony www Słupsk
 NOCLEGI Ustka i okolice, noclegi od 20 zł, aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
Wille - NOCLEGI Ustka i okolice, noclegi od 20 zł, aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
Apartamenty - NOCLEGI Ustka i okolice, noclegi od 20 zł, aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystyka
Ogólnopolski Portal Turystyczny Infoturystyka.pl - noclegi, hotele, pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne, agroturystyka